[ MENÜ ]

Hakkımızda

MAKENA MÜHENDİSLİK HAKKINDA

Kuruluş amacı ve hedefi TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİ'NE yedek parça üretmek üzere 2002 yılının Kasım ayında Eyüp / İstanbul'da kuruldu

Makine Parkımız;

3 Adet Cnc Torna 8”, 2 Adet Cnc Freze 850x650x650 Mm, 2 Adet Topping Center 400x600 - 4 Eksenli, 1 Adet Cnc Otomat 5” (Çap 32 Mm), 2 Adet 2,5 M Üniversal Torna, 1 Adet 4no Kalıpcı Freze, 1 Adet 4 No Üniversal Freze, Matkaplar, 1 Adet Hidrolik Pres, 1 Adet Gaz Altı Kaynak Mak. ve Diğer Yardımcı Ekipmanlar

Atölye alanı: Toplam 250 m2

Personel sayımız: Toplam 16 kişi. (3 Mühendis, 3 teknisyen, 4 Usta, 6 yardımcı eleman.)

Faaliyet alanlarımız; iki sene öncesine kadar ağırlıklı fason cnc torna ve freze işleri yapılmaktaydı. Son üç senedir, daha ağırlıklı olarak yedek parça imalatı üzerine çalışmaktayız.

Çalışmış olduğumuz sektör ve firmalar;

 1. Su Jeti Kesim Makinesi ve Yedek Parçaları, Bu sektörde orijinal parçaları üretebilen, (makinenin yaklaşık %95'ini ürettik) tek firmayız. Önümüzdeki süreçte TÜBİTAK AR-GE desteğine müracaat ederek makineyi komple yerli üretim yapma isteğindeyiz.
 2. Karton Kutu Makinesi ve Yedek Parçaları, DURAN MAKİNE LTD. ŞTİ /İST
  Bu firma kendi sektöründe dünyanın en kaliteli üretim yapan firmalarındandır. Alman bir firmadan sonra ikincidir. Makena Mühendislik firması bu firmanın yedek parça üreten yan sanayileri içinde kapasite olarak ilk sıradadır. Yapmış olduğumuz yedek parça çeşitleri, triger dişliler, merdaneler, sert krom kaplı miller, taşlama işleri ve diğer 1000 -2000 adetten fazla çeşitli yedek parçalardır.
 3. Hava Kurutma Sistemleri ve Yedek Parçaları, AAG Makine BAS. HAVA SİS./İST
 4. Plastik kalıpcıları ve makine imalatçılarına fason cnc torna ve freze işleri
 5. Otomotiv,
  Yarış kabin; muhtelif yedek parçalar, kapı menteşesi, özel cıvatalar, punta kaynak elektrik tutucular, lazer kesim mazak yedekleri, robotların pushpull tutucu plakaları, kaynak nozulları, kontak memeler, meme hamilleri, şok sensörleri, şok sensör tutucu plakaları, vs. (bu firma dünyanın en büyük 2. traktör kabin üreticisidir).
 6. GÜNGÖR TARIM MAKİNELERİ/TEKİRDAĞ, miller burçlar, vs.
 7. BORTEK LTD ŞTİ. boru kelepçesi milleri

1 adet faydalı model belgesine sahibiz. 3 adet faydalı model müracaatımız bulunuyor.

ISO 9001-2008 Belgesi'ne sahibiz.Galeri